Sporty wodne są świetną opcją dla uwielbiających kontakt z wodą i miłośników pływania. Pływanie bardzo harmonijnie kształtuje naszą sylwetkę. Jest to związane z tym, że woda stawia opór dla ruchu, dlatego wszystkie mięśnie pracują z większym wysiłkiem niż na powierzchni. Jeśli uwielbiamy pływać, to może warto spróbować jeszcze innych sportów wodnych, takich jak żeglarstwo czy narty wodne.
Woda ma kojący wpływ na nasz organizm i psychikę. Ponad to przebywanie w wodze bardzo dociąża kręgosłup. Basen i pływanie jest formą rehabilitacji dla osób po urazach, operacjach lub chorobach kręgosłupa. Również stawy kolanowe czy biodrowe mogą odpocząć, gdy znajdujemy się w wodzie. Wodna rekreacja jest polecana zwłaszcza osobą otyłym, ponieważ ich kręgosłupy i stawy są znacznie odciążone masą ciała, dlatego inne ćwiczenia fizyczne mogą okazać się zbyt trudne lub bolesne dla osób z nadwagą. 
Bardzo ciekawą formą sportu wodnego jest nurkowanie. Jeśli interesuje nasz ten rodzaj rekreacji to możemy zacząć trenować nurkowanie, z butlą tlenową, na basenie, w naszym mieście. Większość basenów ma już w swojej ofercie możliwość odbycia lekcji płetwonurkowania. Potem już tylko krok dzieli nas od zanurzenia się w podwodnej krainie raf koralowych.