Sport to zdrowie i nawet witając Nowy Rok można bawić się w sportowym stylu. Najlepiej w górach, na nartach. Wieczór sylwestrowy rządzi się swoimi prawami więc nie wielkie są tu szanse na sportową noc poza tańcem. Jeśli nie uzupełnimy spalonych, w tańcu kalorii, słodkimi drinkami i tłustymi zakąskami to na pewno poczujmy się zdrowsi i szczęśliwsi w Nowym Roku.
Podobne Święta Bożego Narodzenia jak i Sylwestra coraz więcej Polaków spędza aktywnie wyjeżdżając głównie w góry. Każdy kogo nie cieszy perspektywa kolejnych świąt spędzonym przed suto zastawionym stołem, powinien zastanowić się na świątecznym, rodzinnym wyjazdem na narty.  Po prostu szkoda marnować wolny czas na spędzanie go w domu, przed stołem i telewizorem.  Amatorzy aktywnego wypoczynku zawsze będą męczyć się tą perspektywą.
Na pierwszy rzut oka wydaje się to ekstrawaganckie i zbyt nowoczesne. Wolimy kultywować tradycje i zasiadam w rodzinnym domu, gdzie samodzielnie przyozdabiamy choinkę. Wiele ośrodków wypoczynkowych bierze to pod uwagę i oferuje wspólny wieczór wigilijny utrzymany w domowej ciepłej atmosferze. Natomiast w Sylwestra przede wszystkim wybierajmy się na kuligi.