Wielu osobom wydaje się, że dzieci, które mieszkają w dużych miastach, nie mają warunków do uprawiania sportu. Jest to dużym błędem w myśleniu, ponieważ to właśnie w miastach wszystkie dzieci mają obecnie najlepsze warunki do tego, żeby się ruszać i być aktywnym. Przede wszystkim, modernizowane są place zabaw, które znajdują się na osiedlach i przy szkołach. Poza tym, masowo powstają również boiska do gry w piłkę i tak zwane orliki, a także baseny. W każdym mieście można się dzisiaj wybrać popływać swobodnie. Poza tym, szkoły jak i prywatne firmy organizują różnego rodzaju zajęcia sportowe dla dzieci. Dzisiaj dzieci mogą więc uprawiać sport, o jakim kiedyś mogły jedynie pomarzyć. Wiele młodych osób uczęszcza więc na lekcje tańca towarzyskiego, czy też tańca nowoczesnego. Bardzo popularna jest również jazda konna, piłka nożna, hokej i tenis. Niektóre z tych zajęć odbywają się nawet w szkołach i dzięki temu rodzice nie muszą za nie płacić tak dużo, jak prywatnie. Dzieci nie powinny mieć więc żadnej wymówki przed grą w piłkę, czy inną rozrywką.