Im większe miasto tym więcej powinno być możliwości uprawiania sportu. Baseny, korty, boiska czy siłownie są na każdym osiedlu i działają siedem dni w tygodniu. Bywa jednak, że zależy nam na rekreacji na świeżym powietrzu. W wielkim mieście to może być problem.
Wątpliwą przyjemnością jest uprawiać jogging na przykład w Krakowie. Smog jaki opada na to miasto jest trujący. Powietrze w Krakowie przekracza normy europejskie w kwestii dopuszczalnej ilości zanieczyszczeń. Dla krakowian najlepiej było by spędzać każdą wolną chwile poza miastem.  Uprawiając sport oddychamy więcej i intensywniej. W miastach gdzie jest tak zanieczyszczone powietrze to ma wątpliwy pływ na nasze zdrowie. Dlatego jeśli ktoś musi mieszkać w mieście, którego smog nie opuszcza powinien, dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia, pamiętać o weekendach aktywnie spędzonych gdzieś poza miastem. Na szczęście z Krakowa nie jest daleko do Zakopanego a górska wspinaczka to jeden z ulubionych sposobów na spędzanie wolnego czasu dla amatorów sportu. Zamiast wybierać się na siłownie czy basen, w weekend lepiej uciec przed trującym powietrzem i szukać sposobów na aktywne spędzanie czasu z dala od wielkich aglomeracji miejskich.