Forum sołectwa Promnice

Unfortunately no one can be told what FluxBB is - you have to see it for yourself.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2015-10-17 19:38:26

gosia
Użytkownik
Data rejestracji: 2015-10-17
Liczba postów: 3

Modernizacja gospodarstw rolnych

ARiMR ogłasza termin naborów wniosków o przyznanie pomocy na "Modernizację gospodarstw rolnych" z PROW 2014 - 2020

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Gross ogłosił 17 września w dzienniku ogólnopolskim i na portalu internetowym ARiMR termin przyjmowania wniosków o przyznanie pomocy oraz zasady udzielania wsparcia na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach podziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" finansowanego z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

Tego samego dnia, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, zorganizował przed południem w Szczecinie konferencję prasową, dotyczącą pomocy w ramach "Modernizacji gospodarstw rolnych". Szef resortu rolnictwa podkreślił, że nowy budżet na tego typu wsparcie jest nieco wyższy niż w poprzednim okresie programowania.

Wnioski o przyznanie pomocy będzie przyjmowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 19 października do 17 listopada 2015 r. Wsparcie będzie  można otrzymać na inwestycje związane z:

    rozwojem produkcji prosiąt - maksymalne dofinansowanie wynosi 900 tys. zł ;
    rozwojem produkcji mleka krowiego - wysokość wsparcia może wynieść 500 tys. zł;
    rozwojem produkcji bydła mięsnego - wypłacona pomoc nie może przekroczyć 500 tys. zł

Jest to kolejny rodzaj pomocy finansowany z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 uruchamiany przez ARiMR w tym roku.

Na realizację wyżej wymienionych inwestycji w całym PROW 2014 - 2020 przewidziano łącznie  1,3 mld euro. Kwota ta została podzielona na wsparcie dla woj. mazowieckiego oraz dla pozostałych regionów.

O pomoc mogą ubiegać się rolnicy posiadający gospodarstwa, których wielkość ekonomiczna mieści się w przedziale od 10 tys. euro do 200 tys. euro. Wyjątek od tej reguły stanowią rolnicy, którzy będą wspólnie składać  wniosek o przyznanie dofinansowania na inwestycje w "Modernizację gospodarstw rolnych". Wówczas łączna wielkość ekonomiczna należących do nich gospodarstw musi wynieść co najmniej 15 tys. euro, a w roku w którym zostanie złożony przez nich wniosek o wypłatę ostatecznej płatności, gospodarstwo każdego z nich osiągnie wielkość ekonomiczną przynajmniej 10 tys. euro.
ARiMR wypłaca rolnikom wsparcie na "Modernizację gospodarstw rolnych" w postaci dofinansowania poniesionych przez nich kosztów na realizację danej inwestycji. Poziom dofinansowania wynosi standardowo 50% poniesionych kosztów kwalifikowanych. Może on być wyższy i wynieść 60%, ale tylko w przypadku gdy o pomoc ubiega się młody rolnik lub gdy wniosek o wsparcie składa wspólnie kilku rolników.

Więcej na: http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/art … ych-z.html

Offline

#2 2017-01-13 11:12:52

GeorgeHet
Użytkownik
Lokalizacja: Poland
Data rejestracji: 2017-01-13
Liczba postów: 1
WWW

Odp: Modernizacja gospodarstw rolnych

Witam
Wiem, ?e ju? dawno min±3 termin skladania wniosków na modernizacje gospodarstwa rolnych. Mam pytanie, czy s± jeszcze jakie¶ pomoce UE w tym temacie? Kiedy mo?na sie spodziewaa nowego terminu takiego wsparcia?
Prosze o odp

Offline

#3 2017-07-26 14:42:35

asya
Użytkownik
Data rejestracji: 2017-07-26
Liczba postów: 1

Odp: Modernizacja gospodarstw rolnych

może wiesz jakie są programy dopłat do hodowli kur i kaczek?

Offline

Stopka

Forum oparte na FluxBB