Sołectw@ w sieci

 

12.10.2016r.

W dniu 12.10.2016r. w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL-ECO-SYSTEM odbyła się konferencja pt. „WIEŚ POLSKA – WIEŚ INNOWACYJNA”, na którą zaproszono finalistów IV edycji konkursu SOŁECTW@ w sieci i wyłoniono najlepszą w Polsce wiejską stronę internetową. Podczas konferencji wystąpił Ireneusz Niewiarowski - Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, Krzysztof Grabowski - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – nowe perspektywy dla rozwoju wsi, Marian Poślednik - Senator RP, Prezes Stowarzyszenia „Gościnna Wielkopolska”, Tomasz Bystroński - Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego i Podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji – Karol Okoński.

Do konkursu zgłosiło się aż 100 sołeckich serwisów internetowych z całej Polski. Konkurs podzielony był na dwa etapy: wojewódzki i krajowy.  Na początku października zostali wyłonieni finaliści wojewódzcy. Miło mi poinformować, że strona internetowa sołectwa Promnice (www.solectwopromnice.pl)  okazała się najlepszą w WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM  i była w finale 15 najlepszych polskich stron opisujących sołectwo (w jednym województwie w tym roku nie było zgłoszonych stron). Wśród finalistów reprezentujących poszczególne województwa wyłoniono 3 nagrody główne.Konkurs co roku odbywa się pod patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji.
 
Administrator najlepszej strony w Województwie Wielkopolskim – www.solectwopromnice.pl Małgorzata Kosakowska otrzymała dyplom za najlepszą wiejską stronę internetową w WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM oraz aparat cyfrowy. Nagrody wręczał Podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji – Karol Okoński i Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów- Ireneusz Niewiarowski.